, Regionalna Telewizja Poznań 

Regionalna Telewizja Poznań

Listen to My Heart

przykro mi Marcinie , w Gorzowie Wlkp. - najbliżej tego parku, w czasie antenowym o 13:00 w TVP 3 zostało puszczone pasmo regionalnej telewizji z Poznania o wyborach samorządowych
obdzwoniłam redakcje w Poznaniu i Gorzowie i nikt nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego tak sie stało i nie mam telewizji kablowej, odbieram z nadajnika naziemnego.
ale jestem rozczarowana i zła....
Świetnym przykładem jest tutaj Muzeum Powstania Warszawskiego, którego powstanie udało się w dużej mierze dzięki Prezydentowi Lechowi kaczyńskiemu.
Tworzeniem takich muzeów bez wyjątku powinni zajmować się wyłącznie członkowie władz lokalnych. W przypadku powstania warszawskiego prezydent miasta stołecznego Warszawy, a nie prezydent RP ani premier ani minister. Chyba że za zbudowanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu też wezmą się przedstawiciele władz centralnych, jak wyżej wymienieni. Nie może być tak, że historia Warszawy jest uwypuklana i faworyzowana przez władze ogólnopolskie, tak samo nie może być tak, że regionalną telewizję warszawską nazywa się ogólnopolską. I skoro w obchodach powstania warszawskiego biorą udział nie tylko władze miasta, ale też władze Polski, i skoro telewizja "ogólnopolska" emituje te obchody na żywo i nagłaśnia to tak, że już kilka dni wcześniej się o tym mówi, a 1 sierpnia od tego zaczyna się Teleexpress, i Fakty, i Wiadomości, to tak samo powinno być z powstaniem wielkopolskim - żeby też dużo mówili o tym w programach informacyjnych w kanałach ogólnopolskich.
Ale to już inny temat - może by założyć nowy, np. pod tytułem "warszawocentryzm" czy "niechęć do Warszawy". Jeszcze mały offtop: Muzeum Powstania Warszawskiego powstało gdy Lech Kaczyński był właśnie prezydentem Warszawy. A co do Powstania Wielkopolskiego to o nim się również mówi i zdaje się też uczestniczyli nie raz w obchodach jego rocznicy przedstawiciele władz centralnych. No, ale to faktycznie sprawa na inny wątek.Opal dlaczego mnie pozdrawiasz w tak ironiczny sposób? Pytam z ciekawosci.

Jezeli chodzi o transmitowanie meczów. Sprawa na dzien dzisiejszy wyglada tak (ten co sie zna troche na telewizji hiszpanskiej,a mianowicie na D+ bedzie wiedzial o co biega). Digital + poklocił sie z kanałem la sexta, ktora ma prawa do transmisji spotkan PD, a la sexta kiedys była na platformie D+ (teraz ten kanał mozna tylko sciagac w hiszpanii i to nie calej, dziala ona na takiej zasadzie jak np. TVP3 regionalna (poznan, wroclaw etc). Niektore mecze leca w europie, ale tylko te, ktore ma la sexta, te co sa na D+ nie sa transmitowane w calej europie.Dla niecierpliwych podaję wyniki: długość linki 250m, latawiec prawie w pionie
hybrydy - G Dzik 1,50, D. Dudek 2,02,
rarogi - G.Dzik 2,15
sokoły wędrowne - G Dzik 3.03
lannery - H.Zienowski 3,23
Pogoda była piękna, wiatr idealny, ogólnie impreza myślę udana. W konkursie startowało 11 ptaków, przybyło ok.30 osób i telewizja - migawka była w regionalnej poznańskiej w niedzielę o godz. 18.00
Wszystkim dziękuję za przybycie i miłą, towrzyską atmosferę.
Pozdrawiam - H.Mąka
Na dzialce znalazlem kilka starych gazet z programami tv z lata 70 i 80 ktorych ojciec nie zdazyl jeszcze spalic po poprzednim wlascicielu.Sorry za slaba jakos ale gazety maja swoje lata i sa troche zniszczone


Robi a mógłbyś podać dokładne daty ukazania się tych gazet, o ile to oczywiście możliwe.

Pierwszy program musi być czwartkowy, bo jest w nim Teatr Sensacji: ,,Kat czeka niecierpliwie. Premiera cz.1. tego spektaklu odbyła się 31.08.1980r., a cz.2 03.09.1980r. Są jeszcze Teleferie z ,,Pszczółka Mają", więc to raczej program z sierpnia.

W drugim programie jest w ramówce ,,Pora na Telesfora" czyli pochodzi on najpóźniej z 1978r. Filmu ,,Noc w mieście" nie znalazłem" a film ,,Noc w wielkim mieście" miała premierę 19.11.1976r.

W programie trzecim zauważyłem ,,Obiektyw". Były to 10 minutowe programy regionalne.

Programie czwarty pochodzi z poniedziałku, bo jest w nim ,,Zwierzyniec". Jest też w nim program ,,Śledztwo zostało wznowione". To chyba ten poprzednik ,,997". W TVP2 był chyba dzień Telewizji wietnamskiej.

W programie piątym są ,,Michałki" oraz ,,Skarbiec" (całkiem o nim zapomniałem).

W programie szóstym, również z poniedziałku ze ,,Zwierzyńcem", w Teatrze Telewizji emitowano spektakl J. Iwaszkiewicza ,,Lato w Nohant". Premiera tego spektaklu odbyła się 31.08.1980r., ale jest też wersja z roku 1972. w TVP 2 był program ,,Wszystko za wszystko" Mikołajczyka, a później emitowano spektakl ,,Armia Poznań". Premiera 03.09.1979r. Dwa Teatry jeden po drugim. Było co oglądać.I Majaa znalazła w nocy trochę czasu, żeby opisać swoje towarzystwo. Tylko nie ma zdjęć i opis kolorków na nic się nia zda.
A Zebra to chyba szykuję sie bardzo intensywnie do Poznania i nie ma czasu się odezwać. A może przeżywa wyniki wyborów?
Coć sobie przypomniałem. Dawno temu telewizję regionalną, wraz z koleżanką koleżanką, namówiliśmy na program pt."Poznajemy rasy psów". Kilka emisji było bardzo udanych i bardzo oglądalnych. Pech chciał, że wylądowałem w szpitalu i nie miał kto pociągnąć dalej tematu.
Ale jaki był skutek, znalazły się dwie osoby z Głogowa które szukały kerry a koleżanka znalazła nabywców na corgi.
Pozdrawiam Wszyskich.Fri, 7 Oct 2005 01:24:04 +0200, na pl.regionalne.poznan, Seki Hope Tristan
napisal(a):
[color=blue]
> Przyjme (lub dam za to dobre piwo) niepotrzebny komus telewizor ;-)[/color]

telewizja ogłupia!! ;)

ale mam jeden, kolorowy 20" z pilotem (unimor czy jakoś tak), zadbany
za 50 złotych (nie jestem pewien, czy oferta jest nadal aktualna)

--
|| Logan || 3507735 ||
może nie jestem doskonały
ale doskonale sobie z tym radzęUżytkownik "Logan" <el_logan@wytnij.o2.pl> napisał w wiadomości
news:1utda56loydxc$.w7yd4h3l5nb6.dlg@40tude.net...[color=blue]
> Fri, 7 Oct 2005 01:24:04 +0200, na pl.regionalne.poznan, Seki Hope Tristan
> napisal(a):
>[color=green]
> > Przyjme (lub dam za to dobre piwo) niepotrzebny komus telewizor ;-)[/color]
>
> telewizja ogłupia!! ;)
>
> ale mam jeden, kolorowy 20" z pilotem (unimor czy jakoś tak), zadbany
> za 50 złotych (nie jestem pewien, czy oferta jest nadal aktualna)[/color]

Dzieki. Ale chyba tak kosztowny zakup nie wchodzil w gre. Niemniej o tej
propozycji rowniez poinformuje i gdyby moja akademikowa noclegownia byla
zainteresowana to sie odezwe ;-)


--
Pozdrawiam
Seki | Hope | Tristan
STYCZEŃ 2006

Mieszkamy sobie w przytulnej choć 50metrowej kawalerce w Poznaniu i jest nam całkiem dobrze :D Dni mijaja pwoli, pracujemy, balujemy i o czymś takim jak dom żadne z nas nawet nie wspomina Choć w regionalnej telewizji aż gromy ciskają na tych, którzy zwlekają z budową własnego domu, bo nadciąga wielki BOOM!

I oczywiście zmiany w prawie bankowym i zasadach przyznawania kredytów :evil: :evil: :evil: 8) :oWidzę że w końcu coś rozsądnego

Czy jakiś ośrodek ma jeszcze własną grafikę oprócz olsztyńskiego i warszawskiego (czołówka reklamy = animacja komputerowa: tablica odjazdów/przyjazdów na stacji metra)?

Oprócz lokalnych reklam oddział łódzki nadaje jeszcze reklamę kredytów Provident oraz zapowiedź targów rolniczych, które odbędą się... pod Poznaniem Oprócz tego kiedyś były też reklamy SKOK Stefczyka, ale inne niż ogólnopolskie (SKOK chyba w ogóle się chyba nie reklamował na ogólnopolskiej wtedy). Była to reklama z emerytami siedzącymi na kanapie, którzy się zapytali "Skaczemy? Skaczemy!" i przeskoczyli (razem z kanapą! ) do oddziału SKOK

Poza tym mamy jeszcze coś takiego jak "Telewizja Łódź proponuje". Jest to zapowiedź imprez plenerowych i spektakli teatralnych. W tle przesuwają się zabytki Łodzi na białym tle (jeśli dobrze pamiętam to same kontury), na dole ekranu jest czołówka TVP Info z napisem:
Telewizja Łódź proponuje
www.lodz.tvp.pl
Na tle zabytków pojawiają się plakaty.

Łódzki ośrodek miał ujednolicone czołówki serwisu, sportu i pogody dużo wcześniej przed Wiadomościami TVP i innymi serwisami. Ówczesną oprawę można zobaczyć tu (brak Sportu, ale tamta czołówka jeszcze do niedawna obowiązywała przed Magazynem sportowym /to nie jest to samo, co Sport/). Później inną czołówkę dostała Pogoda - był to Plac Wolności (plac od którego zaczyna się Piotrkowska) ze zmieniającą się pogodą. Co ciekawe nie było tam wcale napisu "Pogoda". Później zmienili to na animowane drzewko w 4 porach roku (animacja tradycyjna, 2D) na środku ekranu na białym tle z podpisem POGODA. Obecnie z powrotem jest wszystko ujednolicone, jednak Pogoda ma dość długą czołówkę - ze względu na to, że nie zmieniła się muzyka, która wcześniej musiała być dość długa. Teraz jest po prostu wsuwający się napis POGODA - dość dziwnie to wygląda.

Gdzieś na tym forum czytałem, że jakiś ośrodek ma zerżnięte z TVP Info czołówki Sportu i Pogody . Czy to prawda?

A co do czołówek reklam mam nadzieję, że to zmienią. Przecież zawsze mogą użyć starych czołówek z czasu, gdy TVP Regionalna była w całości regionalna (i każdy osrodek miał własną oprawę).