, regon Poznań 

regon Poznań

Listen to My Heart


Sylvan - kupujesz sobie VF5 na X360?
Nie. Pisałem juz o tym nie raz. Szkoda mi kasy krochę na tą sama grę - lepiej z 200zł dołożyć i np nowe kozaki na zime kupić :) Poza tym Akirą i Kage mam wszystko zdobyte, po ok 9k walk. El Blaze i Jackym tez. Ogólnie tyle czasu spędziłem przy wer. na PS3 ,że nie mam zamiaru od nowa wszystkiego zdobywać a juz na pewno nie tracic kasy drugi raz na to samo. Tyle . A jakbys był na prawdę takim madafaka to juzbyśmy grali....

Dziobak, tak jak nie było mnie na targach w poznaniu ( po których to notabene odbył się gathering w VF5 ) , bo ty mnie nie widziałes....Brata tez nie mam bo jego fotek nie przesłałem ,sigh . No ale Ja lepiej wiem co mam a czego nie mam w pokoju a twoje szczeniackie zagrywki zachowaj do Wojen.... a nie spamuj chociaż tutaj :)


Panowie jak to jest z akcesoriami ? Czy Arcade Stick kupiony z US bedzie dzialal na PAL'owskiej konsoli ?
A czemu by nie? Ja mam kilka AS i działają na konsolach z różnego regionu , nawet Saulabi który w Dżaponi kupiłem. Choć co ciekawe, zakupiłem przed kilku lat AS Hori i działał bezproblemowo na PS2 jap/usa ( VF4 ) na Xie starym ( ale tu juz z PALowska wer. konsoli był klopot ) .

Niemniej INS z tego co mi wiadomo , wypuszczony niebawem nowy model Hori dla xO bezproblemowo możesz zakupić sobie z dowolnego miejsca i bedzie z kazdym x0 działał - przynajmniej takie dane zostały POdane ( tak a politycznie =).Niestety, z przykrością musze przyznać rację poprzednikowi. W tej sprawie nic się nie dzieje. Staram się obiektywnie patrzec na sytuacje ale moje obay budzi kompletny letarg władz regionu.
Panowie, nawet wygrana Pani Marii Pasło-Wisniewskiej w Poznaniu nie zakryje rezultatów tego co się w tej chwili nam rysuje. Kleski w terenie.
Po wakacjach będzie za późno, aby nadrabiać czas tracony w tej chwili.
Pani Marek-Jurek...

lol :lol: Pora na Gąsiora. Szczerze mówiąc wolałbym na jej miejsce pana Wojciechowskiego, ale jak się stało tak się stało- reklama i uśmiechnięta buzia na plakaciku swoje robi...

A co do S19- nie zyska Platforma poparcia po prawej stronie Wisły po takich poczynaniach jak wykreślenie tej ważnej dla nas drogi z programów unijnych. Oczywiście dbać należy o cały kraj, niezależnie od regionu, tylko że w Poznaniu czy Gdańsku i tak ludzie będą popierali PO, teraz niech partia Tuska zdobywa poparcie tam gdzie ma go mniej- czyli w otoczeniu wykreślonej(mam nadzieję chwilowo) drogi S19.Myślę, że na początek warto będzie pomęczyć mailami naszych nowowybranych posłów z PO i PSL. :evil:

Ja myślę że nie tylko naszych i nie tylko z rządu, ale i z opozycji. Takie sprawy powinny łączyć posłów ponad partyjnymi podziałami. Z trzech województw najbardziej zainteresowanych drogą S19 jest około 100 posłów, to nie jest tak mało. Wszyscy powinni wspierać wspólny interes ściany wschodniej." />INWESTYCJE - Politycy chcą wybudować nowe lotnisko

Wielkopolscy politycy wszystkich opcji chcą budować nowe lotnisko w regionie. W przyszłym roku chcą uzgodnić wszystkie szczegóły.

– Trzeba usiąść do stołu i poważnie porozmawiać o strategii rozwoju lotniska w Wielkopolsce. Po otwarciu autostrady do Świecka to wielki port w Berlinie będzie dla mieszkańców naszego regionu najbardziej atrakcyjny – uważa poseł Waldy Dzikowski, lider wielkopolskiej Platformy.
Dla PiS losy Ławicy są od dawna przesądzone. Lokalizacja portu w granicach miasta to błąd podstawowy.

– Nowe lotnisko powinno być jednym z priorytetów zespołu parlamentarzystów wielkopolskich – uważa poseł Tomasz Górski (PiS) i wskazuje byłe lotnisko wojskowe w Pile. Ale nie dlatego, że jest posłem z tego okręgu. – Jeśli po roku 2013 jest szansa na budowę drogi ekspresowej S11, to z Poznania będzie tam ułatwiony dojazd.

Politycy lewicy konsekwentnie stawiają na Krzesiny.
– Można połączyć funkcje lotniska cywilnego i wojskowego – przekonuje Włodzimierz Łęcki, były senator z listy SLD.

Samorząd wojewódzki, który ma udziały w Porcie Lotniczym Ławica zdaje sobie sprawę z jego ograniczonych możliwości. Władze województwa doceniają plusy Krzesin, ale MON nie godzi się na dwie funkcje lotniska.

– Znam negatywne stanowisko ministra Klicha. Dlatego trzeba znaleźć odpowiedni teren – potwierdza Dzikowski.

źródło: Głos Wlkp.
A która to już byłaby impreza h9-35 w tym roku? 6,7? Bez sensu, w PKSach są ciekawsze wozy.

Odpowiem w ten sposób.
Te same marki i typy są powtarzane po kilka razy w roku w różnych miejscach i nikomu to nie przeszkadza. Ba, ostatnio zaczynamy mieć nawet imprezy cykliczne z tymi samymi pojazdami jak np. Ikarus 260 z KMKM Warszawa.
Jeśli jest impreza np. w Gorzowie Wlkp. to uczestników należy się spodziewać góra z Poznania i Szczecina. Z dalszych rejonów raczej nie opłaca się jechać bo podróż długa i droga. A w innym regionie też może być sporo chętnych na przejazd takim modelem autobusu.

W woj. lubelskim w tym roku była chyba tylko 1 impreza komunikacyjna w postaci Jelcza PR110M z MZK Puławy. A przed nami cały wrzesień i październik (listopad i grudzień są do tych celów "martwe"). Można też już zacząć myśleć o przyszłym roku .

Ten Psiukacz z MPWiK to najprostsze i najszybsze rozwiązanie do realizacji. Miłośników autobusów w Lublinie całkiem dużo, a pojazd jest na miejscu. Warto te dwa fakty zestawić ze sobą i spróbować nadać "tok sprawie".

Myślę, że np. z Radomia lekką ręką sześć osób dałoby się na to załatwić.Czytając o TLK Wielkopolanin,troche się przerażam,czy wprowadzenie TLK to nie rujnowanie dobrych ex.Wielu z was uważa,że pociąg ten zrobił się syfem,jeśli tak,to propozycje likwidowania Ex i zostawienie TLK i IC są bez sensu.Ex powinny zostać,ale wszystkie w standarcie z przedziałami 6os.Bez znaczenia czy Ex byłby do Poznania czy do Gdańska,standarty powinny być jednakowe.Cieszy mnie,że dyskusja na temat IC+ jest ciekawa,zauważyłem sporo głosów przeciwnych tym pociągom,a moje zdanie również jest raczej przeciwne.Pisałem we wcześniejszych postach,że jestem za ujednoliceniem wszystkich IC,oraz likwidacji tych które odbiegają od reszty.Można wiele zmienić w zestawieniach składów,dokładnie dostosować tabor do frekwencji,dziś bywa z tym różnie,jest sporo powietrza w IC+,a inne składy wyglądają bardzo żle.Co do Gdańska,likwidacja obecnych IC Lajkonik i Norwid,kosztem jednego a dobrego IC Kaszuba,jest najlepszym rozwiązaniem.Całkowicie popieram mieszkańców Pomorza w dążeniu do poprawy standartu tego pociagu a także innych.Kraków ma też jeden świetny skład-Krakusa,Gdańsk kompletnie leży,należy coś z tym zrobić,bo każdy płacąc za IC czegoś oczekuje.Dzięki ze mój temat o IC+ spotkał się z takim zainteresowaniem,jest to niezwykle interesujące i każdy może przekazać co mysli o IC+,w zalezności od regionu gdzie mieszka.
A mnie zastanawia czemu pośpiech Poznań-Praga będzie kursował tylko do 31 marca.
U nas mowie sie o tym ze lanczenie Wroclaw - praha bede skasowane dnia 31.marca. Poprostu Donoszalsky Region rozmyszla po co nam Czechy. Tej informacje bylo s roznych stron. Naprziklad na diskuzijnym foru kolei Czeskich." />Znane filatelistom hasło: „ZNACZEK POCZTOWY BAWI – UCZY – KSZTAŁCI” z powodzeniem może odnosić się do pocztówek, posiadających niezaprzeczalne walory edukacyjne. Aby jednak pocztówka stanowiła źródło poznania przedstawionego na niej miejsca, musi być opracowana rzetelnie, przez osoby kompetentne.
Niestety, coraz częściej zarówno w warstwie fotograficznej, jak i opisowej pocztówek zdarzają się - łagodnie mówiąc - błędy, nie świadczące dobrze o wydawcach. Jest to smutne tym bardziej, że treści zawarte na kolorowych kartonikach są dla adresatów, a często także i nadawców widokówek, jednymi informacjami o regionie czy miejscowości.
Przyglądając się włączanym do mojej kolekcji współczesnym pocztówkom z Pomorza Zachodniego niejednokrotnie zauważyć mogłem przykłady niekompetencji, czy może niedbalstwa wydawców…
Najczęściej występujące błędy można podzielić na kilka kategorii:
1)błędy w opisie poszczególnych miejsc pocztówkach obiektów na pocztówkach wielowidokowych i jednowidokowych (awers i rewers kartki),
2)zastosowanie fotografii nieadekwatnych do motywu przewodniego pocztówki,
3)błędy, szczególnie dot. nazw w części kartograficznej (tzw. pocztówki z mapkami).
Niedociągnięcia w tym zakresie nie mają niestety charakteru incydentalnego, postulat większej staranności w działalności wydawnictw jest zatem jak najbardziej na miejscu…
Chętnym Forumowiczom wyślę kilka fotek z błędami na kartkach - ciekaw jestem czy odgadniecie na czym te błędy polegają?Moim zdaniem każde miasto, które nie dostało pieniędzy będzie uważać, że to niesprawiedliwe. A prawda jest taka, że to czysto polityczne zagrania. Nie widzę sensu, by budować jakieś Parki Wodne czy Centra kultury, jak niektóre miasta wymagają poważniejszych inwestycji w infrastrukturę drogową, czy wodną. Atrakcje turystyczne nie uciekną (no chyba, że to zabytki, którym grozi zrównanie z ziemią), a inwestorzy, którzy mogą wnieść pieniądze do regionu na pewno wybiorą sobie Wrocław czy Poznań, gdy nie będą mieli dogodnych warunków.

A co do sprawy hali w Gliwicach - zdania są tak mocno podzielone jak opinie o kopule na katowickim rondzie. Logicznie rzecz biorąc, jeśli uwagi są podzielone pół na pół, to ta inwestycja ani nikomu nie zaszkodzi, ani nie będzie jakaś zbawienna. Dlatego moim zdaniem powinna powstać." />
">VWoÂłek masz pewnie racje ze nikomu nie chce sie z tym bawic i kazdy blachaz tak bedzie podchodzil do tematu dlatego wlasnie szukalem w okolicy kogos kto tym sie juz zajmowal i wie o co chodzi.... A moze znacie jakies firmy nie koniecznie w naszm regionie np Poznan tam chyba tego rodzaju zabawy sa bardziej rozwiniete tzn chodzi mi o firmy tym sie zajmujace...

arro22 jak chcesz to odezwij się na PW to Ci kogoś polecę, tylko nie wiem czy będzie miał teraz czas na takie rzeczy. Wszystko kwestia ceny.
To jest w Twoich okolicach więc by Ci pasowało." />Asiu, zadałam już to pytanie na forgenie, ale niestety nikt na nie dotychczas nie odpowiedział. Pytanie dotyczy tego regionu, więc może na tym forum będę miała więcej szczęścia Chodzi o tak zwane księgi zapowiedzi. Mam akt slubu z maja 1874 r. parafia Środa Wlkp, w którym dane są tak skape, że ręce opadają. Nie ma imion rodziców, ani miejsca urodzenia młodych. Dlatego jestem ciekawa, czy znajdę cos moze więcej w księgach zapowiedzi??? Czy widziałas cos takiego może w AA w Poznaniu? USC jako dodatkowe źródło informacji odpada, bo przepisy weszły w zycie dopiero od października Pytam z nadzieją, ponieważ cos takiego udało mi się zdobyć, ale w Przemyslu. To co prawda inny zabór, ale może sa jakieś podobieństwa. Nie miałam nawet aktu slubu, ale na podstawie samych ksiag zapowiedzi udalo mi się zdobyć wiele cennych informacji.

Pozdrawiam,
Ola Erbert" /> Wyniki - środa 9 stycznia

Mimo że tego dnia Second Life było zamknięte przez ponad 6 godzin, również zebraliśmy sporo pieniędzy i przekroczyliśmy granicę STU TYSIĘCY LINDENÓW!!!
Teraz przed nami milion!

Według historii transakcji na koncie "Sztab WOSP" w środe 9 stycznia 2008 znalazło się:

106 687 L$


Według regionów:
Chalmun - 3676 L$
Cho (shaq's Design Line) - 320 L$
Dalnim - 10 L$
Dmax (Sky Club, Wirtualny Znak) - 1462 L$
Dreams - 2 L$
Laila (Syrenka & ALLSTARS) - 10 443 L$
Orache (Podex Bank) - 539 L$
Ottewell (Valhalla Shopping Center) - 883 L$
Polamia (Betsson) - 206 L$
Polska (Centrum Polska / Cooler Club) - 44 362 L$
Second Krakow - 8869 L$
Second Poland (Caffee del Mar)- 3192 L$
Second Poznan - 30 574 L$
Secret Smile - 500 L$
Slyme (Big Star Klub) - 1596 L$
Whatever (Play Island) - 3 L$

Oraz, o czym zapomniałam napisać, we wtorek dostaliśmy 50 L$ od SYSTEMU (?)Stowarzyszenie Wiara Lecha ma już ponad 1000 członków. Ta magiczna bariera przekroczona została jeszcze przed meczem z Zagłębiem Lubin. Stowarzyszenie powstało w 2004 roku i zakładało je 15 osób – Cieszymy się, że coraz więcej kiboli Lecha Poznań pragnie aktywniej włączyć się w to, co dzieje się wokół Kolejorza. W ostatnim roku dołączyło do nas 500 osób. Codziennie spływają kolejce deklaracje i mamy nadzieję, że kolejny tysiąc członków pojawi się już niebawem. Wiara Lecha zajmuje się nie tylko organizacją ruchu kibicowskiego, ale coraz częściej angażujemy się w akcje społeczne dla mieszkańców Wielkopolski – mówi prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha, Krzysztof Markowicz.


W ostatnich miesiącach Wiara Lecha organizowała m.in. akcję Niebiesko-biały Mikołaj, uczciła ofiary Powstania Wielkopolskiego i w rocznicę tego wydarzenia kibice odwiedzili groby powstańców w całym regionie. Najnowszą inicjatywą WL jest zakup odblaskowych kamizelek dla przedszkolaków w całej Wielkopolsce. W ostatnich dniach kibice uczestniczą również w umacnianiu wałów przeciwpowodziowych na Warcie.