, resocjalizacja definicja 

resocjalizacja definicja

Listen to My Heart

aach .. przeczytalam definicje resocjalizacji w slowniku j polskiego pwn i wynika z niej ze resocjalizacja jest wlaczeniem kogos do spoleczenstwa i nauczanie funkcjonowania w tym spoleczenstwie ALE osob ktore WSKUTEK WYLACZENIA ze spoleczenstwa stracily taka umiejetnosc.

ale mi sie tu cos nie zgadza. jak mozna poddawac w takim razie resocjalizacji ludzi w zakladzie karnym skoro samo odbywanie kary nie odebralo im umiejetnosci funkcjonowania w spoleczenstwie. bo przeciez nie posiadali jej i wczesniej. inaczej, zakladam, po prostu by sie tam nie znalezli.

ja rozumialam resocjalizacje jako swiadomy proces majacy na celu wlaczenie ludzi wykolejonych, antyspolecznych do funkcjonowania w spoleczenstwie zgodnego z jego normami. i proces ten mial odbywac sie nie tylko w zakladzie karnym i bez wzgledu na to z jakiego powodu ludzie ci nie potrafia wspolistniec ze spolecznym srodowiskiem.

pozdrawiam

Archangel napisała: jest właśnie tak jak napisałam, po pedagogice resocjalizacyjnej nie dostaniesz pracy w zakładzie karnym, bo tutaj wymagana jest resocjalizacja. Wciąz jednak nie odpowiedziałas na moje pytanie: czym rozni sie pedagogika resocjalizacyjna od resocjalizacji ?
Pierwsze wogóle słysze o problemach z praca w takich miejscach po ped. reso.


Archangel napisała: Nie trzeba czytać tego co jest napisane w sieci, bo tego typu definicja jak przytoczona przez Ciebie, można interpretować różnorako. Jedno jest pewne obecnie kwalifikacje sa bardzo wąskie i czasem dochodzi to takich paranoi, że dwa podobnie brzmiące kierunki daja inne uprawnienia, ba dochodzi do takich sytuacjii, ze do pracy na danym stanowisko potrzebujesz nawet 2 fakultetów

Nie jest to żadna definicja napisana przez przypdkową osobe z sieci, ale z mądrej ksiązki Okonia ktorego zna a przynajmniej powinien znać chociaż ze słyszenia każdy pedagog. Zresztą nie jest to napisane jedynie w tej książce.

Ani ja ani znajomi jako pedagog resocjalizacji nie mieli jakoś zadnego problemu ze znalezieniem pracy w domu dziecka
W zakładzie karnym kilku kolegów też dostalo prace bez znajomosci ani zadnych dodatkowych fakultetów.Jak widac jak sie chce to sie potrafi..

Zdarzają sie dwie róznie brzmiące specjalności dające uprawnienie do takiej samej pracy.Nie jest to częste ale zdarza się.


Pozdawiam pedagogów reso, tych obecnych i przyszłych
(...) i widać Polacy tak już mają !!! I nic na to nikt nie poradzi. Cały polski naród z nielicznymi wyjątkami trzeba resocjalizować !!! innego wyjścia nie ma.
Zgaduję - popraw mnie jeśli się mylę - masz naście lat, albo jesteś wyjątkowym kretynem.
Tak na początek:
zajrzyj chociaż do słownika i znajdź słowo "resocjalizacja" i, patrząc na definicję tego słowa, odpowiedz sobie na pytanie: jak może wyglądać resocjalizacja całego społeczeństwa?
Albo lepiej podaj "cechy typowo polskie". Bo jak rozumiem opracowałeś już taką listę. Chętnie przeczytam.
i nie obraź się na mnie za moje słowa - piszesz głupoty, więc nie masz się co denerwować.
Toć tematem jest WANDALIZM na ul. m. Poznania,

Otóż to! Szeroko idące dygresję, które tutaj poruszacie nadają się na inny temat w 'hyde park", albo do forum Ogólnopolskiego Związku Kynologicznego tudzież PGR w Manieczkach. Nie tu "leży pies pogrzebany" chciałoby się powiedzieć :)

Analizując definicję wandalizmu na wikipedii nasunął mi się jeden wniosek... Ludzie są gotowi niszczyć wszystko wokół siebie byle sprawić sobie satysfakcję, osiągnąć jakiś cel. A czy nie jest przyjemnie kiedy jest wokół nas ładnie,? Harmonia estetyczna nie może być sama w sobie celem? Kto wpaja tym gówniarzom, którzy tagami niszczą pomniki i zabytki o infrastrukturze miejskiej nie wspinając, że to się opłaca, że to jest fajne!!! Jak można być tak krótkowzrocznym i skończonym debilem.

Nasuwa się tylko jedno pytanie jak z tym skończyć.... Osobiście nakazałbym zwrócić koszt remontu oszpeconego obiektu + jakieś zawiasy, aby delikwent miał w papierach, że jest skończonym kretynem i do końca życia był konduktorem w MPK ramach resocjalizacji.To spór o definicję sprawiedliwości/kary. Po pierwsze należy się zastanowić czym jest kara, czy stosujemy prawo talionu, czy też staramy się ograniczyć sumę przemocy z społeczeństwie. Nie wiem, czy kara powinna być emocjonalnym zadośćuczynieniem osobie poszkodowanej, chyba nie tu pies pogrzebany. To do niczego nie prowadzi, tylko do eskalacji przemocy i zdziczenia. Poza tym jeśli pozbawienie kogoś życia jest błędem jednostki, to jest też błędem grupy jednostek (rządu/sądu). Po drugie resocjalizacja pozbawiona jest sensu. Lepiej tworzyć dla więźniów obozy pracy, w których będą oni pracować na swoje utrzymanie, lub jego część, tak żeby zminimalizować koszty ich izolacji, które musi ponosić społeczeństwo.
Najlepszy dowód na to że wogóle nie masz styczności z pedagogiką. Nie da sie dostać pracy po pedagogice po znajomości jak piszesz, nie mając odpowiedniej specjalizacji bo wszystko to jest uregulowane PRAWNIE! Takie rzeczy są sprawdzane odgórnie.
Oczywiście, ze się da dostać robotę po znajomości, bez posiadania odpowiednich kwalifikacji Straszne, ale prawdziwe,. Nie pisałabym o tym gdybym takich 'przypadków' nie poznała 'osobiście', że tak się wyrażę... Oczywiście trzeba tu podkreślić, że takie rzeczy mają miejsce w prywatnych placówkach, bo zaden dyrektor placówki państwowej w ten sposób by się nie narażał... Co nie zmienia faktu, że takie rzeczy maja miejsce...


Nie wiesz chyba nawet co oznacza sam termin pedagogika resocjalizacyjna, bo jak bys wiedziala to byś takich rzeczy nie pisała. "Pedagogika resocjalizacyjna - to dział pedagogiki specjalnej zajmujący się zagadnieniami kształcenia i wychowania dzieci, młodzieży i dorosłych niedostosowanych społecznie, a zwłaszcza wykolejonych i zagrożonych wykolejeniem". Czy to uniemozliwia prace w zakładach zamkniętych itp? Chyba wręcz przeciwnie.
Jesli dalej sie upierasz to powiedz mi czym sie rozni pedagogika resocjalizacyjna od resocjalizacji?
Jest właśnie tak jak napisałam, po pedagogice resocjalizacyjnej nie dostaniesz pracy w zakładzie karnym, bo tutaj wymagana jest resocjalizacja. Nie trzeba czytać tego co jest napisane w sieci, bo tego typu definicja jak przytoczona przez Ciebie, można interpretować różnorako. Jedno jest pewne obecnie kwalifikacje sa bardzo wąskie i czasem dochodzi to takich paranoi, że dwa podobnie brzmiące kierunki daja inne uprawnienia, ba dochodzi do takich sytuacjii, ze do pracy na danym stanowisko potrzebujesz nawet 2 fakultetów.
[quote]Bo jak sie starałas bez%No to tak... z tego co pamiętam ze wszystkich CZTERECH grup:

- miejscowości na szlaku: Kochanowskiego, przemysłowym, Żeromskiego, Kopernika;

- zielona szkoła - definicja;

- kolonia letnia - co powinien zawierać szczegółowy plan;

- protokół powypadkowy, jakie czynności należy wykonać w razie wypadku i jaki dokument prawny to reguluje;

- 6 typów postaw młodzieży ( przeciętni, socjaliści itd);

- było pytanie ogólnie o tendencjach, najczęściej wybieranych rodzajach turystyki współczesnej młodzieży;

- typologia zachowań turystycznych (przecławski , pierwsza kserówka 6.3);

- cele turystyki: *poznawcze; * resocjalizacyjne;

- podział członków w zhp (zuchy, harcerze i harcerki itd);

- w jakich formach odbywa sie krajoznawstwo i turystyka wg rozporządzenia? (chodzi o rozp. MENIS w spr. warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki) - paragraf 4;

- faza "wytrzymałości" na rajdzie - jakie czynności się wtedy wykonuje;

- w ostatniej fazie wycieczki, to chyba było zakończenie i podsumowanie jakie czynności należy zrobić; ???

- cechy psychofizyczne okresu: wczesnodziecięcego, wczesnoszkolnego... w każdej grupie było co innego ;

- jak założyć koło PTSM?;

- jak założyć koło PTTK?;

- coś o obozie stałym - jakie inf należy zebrać przed organizowaniem obozu czy coś tam podobnego, nie pamiętam dokładnie ;I to by było na tyle... więcej (grzechów) nie pamiętamaha, zaliczenie jest NIBY od 60%, ale jak widzi, że słabo poszło to obniża punktację.

powodzenia!!!